Louisa May Alcottová

Autorka Louisa May Alcottová napsala například Malé ženy, Veľkí muži, Dobré manželky, Malí muži a Little Women. URL odkaz na web ani odkazy na videa zatím nikdo nevyplnil. Její knihy jsou na BookFanu hodně oblíbené, čtou je stovky lidí. Patří do skupiny autorů s 5 až 10 knihami.

Louisa May Alcottová

Louisa May Alcottová

1832 - 1888

Upravit údaje autora

Životopis autorky Louisa May Alcottová

Louis May Alcottová byla americká spisovatelka píšící hlavně romány pro mládež.

Louis May Alcottová vyrůstala v početné rodině. Její otec byl vášnivým reformátorem vzdělávacího systému. Byl proti tělesným trestům a učení nazpaměť, bez porozumění obsahu.
Kreativitu podporoval i u svých dcer, které se účastnily debat s jeho přáteli, kteří patřili k intelektuální a umělecké špičce. K nim patřil i esejista a básník Ralph Waldo Emerson, k jehož knihovně měly dívky neomezený přístup. Jeho dceři věnovala Alcottová svou první knihu.

Na rozdíl od otce, který byl pacifista, Alcottová aktivně usilovala o zrušení otroctví. Za občanské války pracovala jako dobrovolná sestra v nemocnici, kde ošetřovala raněné, ale brzy se sama nakazila tyfovou horečkou. Angažovala se rovněž v ženském hnutí, zejména v otázkách volebního práva. Zemřela neprovdaná.

Po úspěchu románu Hospital Sketches se L. M. Alcottová věnovala literární činnosti a z jejího výtěžku živila rodiče i sourozence.

Zdroj: http://www.spisovatele.cz/louisa-may-alcottova

Web autorky

Má Louisa May Alcottová nějaký web? Zatím bohužel o žádném nevíme. upravit

Odkazy na videa o autorce, nebo rozhovory s ní

Nikdo zatím nezadal odkazy na videa. upravit

Čtenáři knih autorky Louisa May Alcottová

Vierka Juhaniakova Lucie Vacková Ivona Palarcikova Mirka Vlačihová Kurucová Denisa Knotkova Veronika Idriková Lucie Górecká Zdeňka Mašatová Jana Lilith Jírů Eleazia Piechová Petra Bakovská Veronika Marková Žaneta Vrbíková Katy Švejdová Soňa Průšková
Zobrazit všechny čtenáře »

Knihy od autorky Louisa May Alcottová

Zobrazit všechny knihy »

Související stránky

Stránky související s autorkou Louisa May Alcottová:

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.