Dan Brown

Autor Dan Brown napsal například Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda, Da Vinciho kód, Ztracený symbol a Anatomie lži. Jeho knihy jsou na BookFanu hodně oblíbené, čtou je stovky lidí. Patří do skupiny autorů s 10+ knihami.

Dan Brown

Dan Brown

1964 - současnost

Upravit údaje autora

Životopis

Dan Brown je americký spisovatel thrillerů (narozen v Exeter, New Hampshire), proslulý bestsellerem Šifra mistra Leonarda.
Je synem středoškolského profesora matematiky, který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire, a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, a r. 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka.
Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Čtenáře prakticky nutí, aby byla kniha přečtena téměř „jedním dechem“. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta Eca.

Web autora

www.danbrown.com/

Odkazy na videa o autorovi, nebo s autorem

Nikdo zatím nezadal odkazy na videa. upravit

Čtenáři knih autora Dan Brown

Michal BookFan Juhás Josef BookFan Nevoral Martina Dobakova Jirka Kubik Katarina Kironska Simona Eliasova Petra Kurincová Andrea Žaba Havetova Natália Neen Vačková Kristi Douskova Vierka Juhaniakova Michal Kaliňák Ľubomíra Krištofíková Angee Truijensová Daniela Rabina
Zobrazit všechny čtenáře »

Knihy od autora Dan Brown

Zobrazit všechny knihy »

Související stránky

Stránky související s autorem Dan Brown:

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.