Přehled všech článků

Vytvořit nový článek

Kategorie:

Začínat od nuly

Jimi Hendrix je kytarový mág, který fascinuje rockové fanoušky už desetiletí. Je to nesmazatelná ikona, která se jednou pro vždy zapsala do dějin hudby jako kytarový virtuóz, jako bohém a rebel, jako muž, který zemřel moc mladý. V pouhých sedmadvaceti letech a zařadil se tak po bok Jima Morrisona, Janis Joplin, nebo Kurta Cobaina – členů známého klubu sedmadvacítky.

Číst dál »

Morální hranice literatury?

„Umělec smí vyslovit všechno. Myšlenka a jazyk jsou pro umělce nástrojem umění. Neřest a ctnost jsou pro umělce suroviny k umění... Diváka, nikoli život, umění doopravdy zrcadlí.“

Číst dál »

Navždy a jeden den

Kde je? Kde sakra je? V duchu vypočítávám rozumný důvody Willemovy nepřítomnosti. Šel sehnat peníze. Vyrazil pro můj kufr. Co když vypadl z okna? Vyskočím plná zvrácenýho optimismu, že ho najdu rozplácnutýho pod okapovou trubkou, zraněnýho, ale v pořádku, a pak učiním zadost svýmu slibu, že se o něj postarám. Pod oknem vidím jen špinavou kaluž. Svezu se na podlahu. Jsem vyděšená tak, že skoro nedýchám.

Číst dál »

Zvěsti, med a jiné vraždy

Na počátku nebyla smrt. Tento příběh vypráví, jak smrt přišla na svět.

Číst dál »

Soumrak nad templáři

Ne každý historický román musí být nuda – o tom už jsem se přesvědčila nejednou – ale aby mě nějaký chytil tak, že ho přečtu jedním dechem, to se mi ještě nestalo. Inu, všechno je jednou poprvé a já jsem ráda, že tohle moje poprvé bylo právě se Soumrakem templářů.

Číst dál »

Ve tmě třpyt lidských očí...

Duše některých mrtvých nechtějí opustit tento svět. Bloudí mezi námi a marně hledají klid. Amelia je vidí, ale velmi dobře ví, že jejich polovičatou existenci vůbec nemá brát na vědomí. Mohl by to totiž být první krok na cestě k vlastní zkáze.

Číst dál »

Sběratel nevšedních upomínkových předmětů

Já mám moc ráda knížky se zvrácenými antihrdiny, proto pro mě byl Sběratel očí jasnou volbou. Nevěděla jsem úplně přesně co čekat, ale už ten název mě lákal.

Číst dál »

První pábitel

Bohumil Hrabal. Jedna z našich asi největších literárních ikon. Spisovatel, umělec, rebel, pábitel, ale především člověk s ne zrovna jednoduchým životem.

Číst dál »

Bolest je únik z reality

Sara drží v rukou deníky úplně cizí ženy. Neodolala a nahlédla do nich. A ačkoli zatím přečetla ještě jen prvních stránek, už teď ví, že bude muset něco udělat. Bude muset najít tu ženu a ubezpečit se, že je v pořádku.

Číst dál »

V moci Vraní dívky

Okolo Vraní dívky byl velký humbuk – jedna z nejkontroverznějších knih současné doby. Upřímně, začínalo mi to lézt na nervy. Skoro jsem už byla rozhodnutá, že si ji nepřečtu. Jenže pak jsem stejně neodolala! Jak je jednou něco kontroverzního, šokujícího a perverzního, mě to prostě zajímá.

Číst dál »

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.