Přehled všech článků

Vytvořit nový článek

Kategorie:

Ve tmě třpyt lidských očí...

Duše některých mrtvých nechtějí opustit tento svět. Bloudí mezi námi a marně hledají klid. Amelia je vidí, ale velmi dobře ví, že jejich polovičatou existenci vůbec nemá brát na vědomí. Mohl by to totiž být první krok na cestě k vlastní zkáze.

Číst dál »

Sběratel nevšedních upomínkových předmětů

Já mám moc ráda knížky se zvrácenými antihrdiny, proto pro mě byl Sběratel očí jasnou volbou. Nevěděla jsem úplně přesně co čekat, ale už ten název mě lákal.

Číst dál »

První pábitel

Bohumil Hrabal. Jedna z našich asi největších literárních ikon. Spisovatel, umělec, rebel, pábitel, ale především člověk s ne zrovna jednoduchým životem.

Číst dál »

Bolest je únik z reality

Sara drží v rukou deníky úplně cizí ženy. Neodolala a nahlédla do nich. A ačkoli zatím přečetla ještě jen prvních stránek, už teď ví, že bude muset něco udělat. Bude muset najít tu ženu a ubezpečit se, že je v pořádku.

Číst dál »

V moci Vraní dívky

Okolo Vraní dívky byl velký humbuk – jedna z nejkontroverznějších knih současné doby. Upřímně, začínalo mi to lézt na nervy. Skoro jsem už byla rozhodnutá, že si ji nepřečtu. Jenže pak jsem stejně neodolala! Jak je jednou něco kontroverzního, šokujícího a perverzního, mě to prostě zajímá.

Číst dál »

Dokud se maminka usmívá

Dětství má být obdobím bezstarostných her, radosti, objevování světa kolem nás. Bohužel jsou země, kde toto dětem není umožněno. Rozdmýchávání nenávisti mezi těmi, jež jsou přesvědčeni, že právě oni jsou povolání vést a obrodit národ, nejednou zasáhne do životů rodin ničivou silou, která trhá lidská pouta, drásá srdce a bere naději.

Číst dál »

Za vším hledej ženu

Jak by se asi fanoušci Dana Browna tvářili, kdyby se dozvěděli, že značnou část jeho tvorby, již tak bezmezně obdivují, za něj napsala jeho žena? Řekla bych, že v médiích by se tomu věnoval celkem velký prostor, na sociálních sítích by se zuřivě komentovalo.

Číst dál »

Svědek

Do třetice všeho dobrého! Po Explozi a Studiu 6 přichází další strhující thriller od Lizy Marklundové Svědek. V časové linii je děj Svědka zasazen mezi Studio 6 a Explozi. Může se to zdát jako zmatek, ale každá kniha je jeden vlastní případ, takže po chvilce se s tím sžijete a jen hltáte stránku za stránkou.

Číst dál »

Manželská past

První co vás na Manželské pasti upoutá je ta jedovatě zelená obálka – naprosto netušíte, co od téhle knihy očekávat. Lásku a romantiku? No spíš to vypadá na pořádně napjaté vztahy.

Číst dál »

Stín banyánu

Banyán je krásný strom a ulehnout pod něho musí být velice příjemné – plné vůní, exotiky a barevných snů. Jenže ne každý může do jeho košatého stínu složit svou unavenou hlavu.

Číst dál »

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.