Dvě knihy vzpomínek (Vospominanija)

Naděžda Mandelštamová

Info: Kniha Dvě knihy vzpomínek od autora Naděžda Mandelštamová patří do kategorie biografie, životopisy, osudy. Ohodnotil ji zatím jenom jeden uživatel BookFanu s hodnocením 80%. Ke knize máme 1 názor, viz níže. Kniha se nachází v 2 knihovnách. V originálu se kniha jmenuje Vospominanija. Ke knize máme i recenzi.

Anotace: Žena jednoho z největších rusky píšících moderních básníků Osipa Mandelštama napsala neobvykle obsažné a působivé memoáry.

Další informace ke knize Dvě knihy vzpomínek

Knihu upravovali: Eva Štefanová
Vydání knihy Dvě knihy vzpomínek
ISBN: 8071081280
Rok vydání: 1996

Názory na knihu Dvě knihy vzpomínek, kterou napsal/a Naděžda Mandelštamová

Ohodnotil ji zatím jenom jeden uživatel BookFanu s hodnocením 80%. Řekni svůj názor na tento titul ostatním BookFanům i Ty. Můžeš tak udělat při vložení knihy do knihovny, nebo upravit svůj názor v knihovně, pokud ji tam již máš.

  • Eva Štefanová
      napsala komentář ke knize Dvě knihy vzpomínek:

    Ano, tyto memoáry jsou skutečně obsažné a ano, na mě rozhodně kniha zapůsobila. Je to už pár let, co jsem ji měla v ruce, ale vybavuji si, že jsem ji četla s velkým zaujetím a měla jsem ji ráda. Reálie Ruska (Sovětského Svazu) především první poloviny 20. století umocněné skutečnými osudy okruhu umělců kolem Osipa Mandelštama nemusí zaujmout každého. Ale pokud bych měla porovnat - s podobným zaujetím jsem četla Solženicynovo Souostroví Gulag. Jen ve mně po přečtení Vzpomínek zůstal jaksi... Zobrazit celou recenzi ke knize Dvě knihy vzpomínek »

    Byl tento názor na knihu přínosný?  •  Díky za tvoji zpětnou vazbu
    před 2 lety napiš komentář
Zobrazit všechny komentáře »

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.