Alica v krajine zázrakov

Lewis Carroll

Info: Kniha Alica v krajine zázrakov od autora Lewis Carroll patří do kategorie dětské písničky. Ohodnotilo ji 12 BookFanů s průměrným hodnocením je 76%. Ke knize máme 1 názor, viz níže. Kniha se nachází v 17 knihovnách. Autor/ka Lewis Carroll napsal/a dalších 9 knih, například Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, Alenka v kraji divů a za zrcadlem, Alenka v kraji divů, Alices Adventures in Wonderland a Alenka v říši divů.

Anotace: Príbehy o Alici v krajine zázrakov a za zrkadlom, ktoré povymýšľal a spísal ešte v 19. storočí anglický matematik a lektor univerzity v Oxforde Lewis Carrol, sa stali obľúbenými prakticky na celom svete a Alicu poznajú deti a dospelí rovnako ako Pipi Dlhú Pančuchu, Pinocchia alebo Medvedíka Pu. Je známa vec, že matematici majú už z titulu svojho zamestnania neraz veľkú tvorivú fantáziu a zmysel pre obdivuhodné kombinácie, paradoxy a nezmysly. Zmysel pre krásne a bláznivé nezmysly mal aj Lewis Carrol – a jeho Alica sa v tom fantastickom nezmyselnom svete pohybuje s detskou samozrejmosťou a bezstarostnosťou, až dospelí nevychádzajú z údivu. A občas si pritom aj zaveršuje a zaspieva. Jej bláznivé príbehy by mali pobaviť nielen deti, ale aj rodičov, či už starých alebo mladých. Popredný slovenský ilustrátor Dušan Kállay dostal za ilustrovanie knihy prestížnu cenu H. Ch. Andersena.

Další informace ke knize Alica v krajine zázrakov

Vydání knihy Alica v krajine zázrakov
ISBN: 8071459399
Vydavatel: Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o.
Rok vydání: 2006

Názory na knihu Alica v krajine zázrakov, kterou napsal/a Lewis Carroll

Ohodnotilo ji 12 BookFanů s průměrným hodnocením je 76%. Řekni svůj názor na tento titul ostatním BookFanům i Ty. Můžeš tak udělat při vložení knihy do knihovny, nebo upravit svůj názor v knihovně, pokud ji tam již máš.

  • Monika Ruzova
      napsala komentář ke knize Alica v krajine zázrakov:

    Alica v krajine zázrakov je o detskej fantázii takto totiž funguje detská fantázia raz sú nežní králici ktorých treba pohladkať a za tri sekundy sú zlé čarodejnice,raz sú malé zmestia sa do barbi domčeka inokedy vás prerastú o tri hlavy je to proste detská fantázia

    Byl tento názor na knihu přínosný?  •  Díky za tvoji zpětnou vazbu
    před 2 lety napiš komentář
Zobrazit všechny komentáře »

Nejsi přihlášen

Tato akce vyžaduje přihlášení. Přihlaš se prosím, nebo jednoduše zaregistruj.